Za neustálym hľadaním odpovede na otázku „Prečo“ sa skrýva naša myseľ, ktorá neustále hľadá sama seba. Motáme sa v začarovanom kruhu potreby porozumieť a vedieť, desí nás predstava, že nevieme.
Témou je psychóza, nie ako viditeľná a akútna forma, keď nie sme schopní normálneho fungovania v spoločnosti. Ide tu o "psychózu", ktorá nám spôsobuje stratu kontaktu s realitou, keď je skutočná podstata mysle SKRYTÁ.
Tlak otázky “Prečo?” je spojený s našou mysľou. Čo je skutočnou podstatou mysli? Čo existuje mimo našu myseľ?
Naša myseľ nás bude neustále poháňať – vedome, či nevedome – aby sme hľadali odpoveď na túto otázku, alebo sa snažili nájsť spôsob, ako uľaviť tlaku , ktorý je za ňou.
Myseľ neustále hľadá odpovede. Zaujímavé je, že hľadá odpovede na otázky, ktoré si sama dáva. Potreba rozumieť vychádza z našej vlastnej mysle. V konečnom dôsledku teda myseľ hľadá sama seba. Ale nie je si vedomá, že otázky, na ktoré hľadá odpoveď, vychádzajú z nej samotnej.
Preto sa motáme v začarovanom kruhu potreby porozumieť a vedieť. Desí nás predstava, že nevieme. A tak žijeme všetci pod vplyvom svojej mysle, v stavu akejsi psychózy, ktorá nám bráni zažívať a vnímať skutočnú povahu nášho života a života okolo. Paradoxne aj ti, ktorí sú si vedomí sily svojej mysle, žijú v tejto psychóze.
Aby sme unikli svojmu mentálnemu tlaku, vkladáme nádej do rôznych náboženstiev, ezoterických smerov, vedeckých výskumov, skrátka tam, kde môžeme niečomu uveriť.
Máme dojem, že pokiaľ nám niečo prinesie odpoveď, uľaví sa nám. V zapätí, prídu ale ďalšie otázky. Strach z nevedenia a prázdneho priestoru mysle číha stále v pozadí. Jedinou možnosťou, ako sa s týmto fenoménom vyrovnať, je uvedomiť si tento mentálny tlak.
Nesnažiť sa mu za každú cenu vyhovieť alebo pred ním utekať. Jedinou možnosťou, ako tento tlak rozpustiť je urobiť krok priamo do jeho centra a nie sa ho snažiť neustále zbaviť. To však pre nás , našu myseľ znamená veľkú hrozbu a nepohodlie, v niektorých prípadoch aj naše osobné zrútenie.
Pochopiť podstatu svojej mysle je ako skočiť zo skaly. Aby mohol takýto krehký proces prebehnúť, prechádzame postupne viac, či menej významným rozpadom ilúzií, ktoré boli vytvorené našou mysľou. Niektoré takéto zážitky môžu byť natoľko významné, že navždy zmenia naše vnímanie.
Spočiatku hľadáme inspiráciu v rôznych svetonázoroch, učeniach či vede, potom však prídeme na to, že skutočná povaha reality sa zjavuje spontánne. Záblesky inšpirácie prichádzajú, keď sme schopní vyčistiť okná svojho vnímania.
Keby sme vyčistili okná svojho vnímania, všetko by sa nám javilo také, aké to je , teda nekonečné – William Blake
Inšpirácia prichádza do otvoreného priestoru našej mysle, ktorá sa zrovna nesnaží na niečo prísť. Inšpirácia prichádza a odchádza a my pre to nemôžeme nič urobiť. Nedá sa ani vynútiť. Inspirácia uvoľňuje mentálny tlak a tým veľké množstvo energie, ktorá si hľadá tvorivé vyjadrenie. Kreativita lieči našu ľudskú psychózu.
Nie sme schopní prúd inspirácie kontrolovať, môžeme mu dať len priestor a kreatívne ho vyjadriť. Je to veľmi zvláštny pocit, keď sa stále tak trochu snažíme porozumieť tomu, čo k nám zrovna prichádza, držíme sa svojej potreby uchopiť realitu, ale zároveň vieme, že nám preteká medzi prsty.
Môžeme mať pocit, že vládu nad naším životom má niečo ďaleko väčšie. To môže byť desivé, ale zároveň to môže spôsobovať úľavu.
Vyššie stavy vedomia nie sú cieľom, ktorý hľadáme. Byť v tomto tele, v tejto dobe so všetkým , tak ako je a integrácia vyššieho vedomia sem “dole” – to je skutočný cieľ, po ktorom všetci skutočne túžime.
ZÁVER
Skutočná inšpirácia teda ničí niektoré aspekty našej vnútornej ilúzie a uvoľňuje tak do nášho tela a života ohromné množstvo uväznenej energie. Takáto energia prirodzene hľadá tvorivé vyjadrenie a odomyká driemajúce sily inšpirácie vo vnútri každého z nás.
Inšpirovali ste sa ?
AnKa
Spracované podľa Richard Rudd - Gene Keys